Relacja z turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia

W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się kolejny już turniej halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia „Rząśnia CUP 2020”.

Tegoroczna rywalizacja odbywała się tradycyjnie w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni. Do zawodów przystąpiło sześć zespołów z terenu Gminy Rząśnia,  którzy rywalizowali w jednej grupie. O końcowej klasyfikacji decydowała ilość zdobytych punktów. W zawodach uczestniczyły drużyny: Fabryka Futbolu, Orły Górskiego, Żary, Biała, FC Łomot, FC Ponalewce.

Mecze trwały po 12 minut i stały na dobrym poziome. W zawodach nie było niepokonanych drużyn – każdy zespół zaznał smaku zwycięstwa, jak również porażki. Najwięcej punktów zgromadził zespół Orłów Górskiego i to on zostali triumfatorami tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Wójta.

Końcowa klasyfikacja po rozegraniu 15 meczy wyglądała następująco: pierwsze miejsce Orły Górskiego, drugie Fabryka Futbolu, trzecie Biała, czwarte FC Ponalewce, piąte Żary, szóste FC Łomot. Każdy z zespołów została przez Wójta Tomasz Stolarczyka uhonorowany pamiątkowym pucharem oraz symboliczną piłką.

Organizatorem zawodów był LKS Czarni Rząśnia, którzy w ramach środków przeznaczonych na wspieranie zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Rząśnia sfinansowali zawody sportowe.
Warte podkreślenia jest to że w tym roku uczestnikami zawodów byli głównie mieszkańcy gminy oraz zawodnicy zrzeszeni w LKS Czarni Rząśnia.

Tekst i zdjęcia: LKS Czarni Rząśnia.