W niedzielę 3 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni, odbył się Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Hani Kucińskiej.

U Hani w drugim miesiącu życia stwierdzono uszkodzenie genu KCNT1, który powoduje padaczkę lekoodporną oraz całościowe zaburzenie rozwoju. Hania ma obecnie sześć miesięcy i jest pod stałą opieką specjalistów: neurologa, a także fizjoterapeuty. Jej leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Szkoły w Rząśni, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie kiermaszu mogliśmy w ciepłej i świątecznej atmosferze pomagać Hani.

Podczas Kiermaszu można było zakupić ręcznie robione stroiki, mydełka, świece i wszelkie ozdoby świąteczne, a także zakupić i skosztować ciepłych zup, potraw świątecznych i przepysznych wypieków.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria voucherów i upominków przeznaczonych na pomoc dla Hani od naszych lokalnych przedsiębiorców i osób prywatnych, których ilość i wartość przekroczyła nasze oczekiwania.

Uczestnicy kiermasz mogli także wziąć udział w licytacji, w której można było wylicytować ciekawe nagrody m. in. przelot samolotem, dwudniową pobyt w Wiśle, godzinną przejażdżkę na miejscu pasażera samochodem marki Dodge Challenger, voucher na zabiegi nanoplastii/bioplastii, usługę remontową o wartości 1000 zł, 10 klaserów kolekcjonerskich znaczków pocztowych o wartości 1.500 zł i wiele, wiele innych bonów i przedmiotów których nie sposób tu wymienić.

Na dzieci czekał Święty Mikołaj z upominkami z którym można było zrobić sobie zdjęcie, a także dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże oraz warkoczyki, a dla małych i dużych Fotobudka 3600.

Gwiazdą wieczoru był występ Ali i Oli Tracz. Ala Tracz to uczestniczka 3 edycji polskiej odsłony programu The Voice Kids, laureatki Szansy na Sukces: Nasza Eurowizja Junior i tym samym reprezentantki Polski podczas 18 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2020).

Podczas Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego można było podziwiać pokaz tańca towarzyskiego Patrycji Lipnickiej i Macieja Sobieraja ze Studia Tańca ETIUDA w Radomsku oraz pokaz Taekwondo Klubu LKS VICTORIA Działoszyn.

Na scenie wystąpili także: dzieci z klasy „0” Przedszkola w Rząśni, grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej z Zielęcina, dzieci z klasy 4-8 ze Szkoły Podstawowej w Białej które przedstawiły „Jasełka na wesoło” oraz inscenizacje fragmentu „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Odbył się także pokaz grupy tanecznej dzieci pod kierunkiem Patrycji Lipnickiej, występ członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia pod batutą Kapelmistrza-Kamila Kołatka oraz występ zespołów śpiewaczych i tańca ludowego „Kiełczygłowianie”.

Wójt Gminy Rząśnia dziękuję za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy pracownikom szkół z terenu gminy Rząśnia, pracownikom Urzędu Gminy Rząśnia, wszystkim kołom gospodyń wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, sołectwom oraz przedsiębiorcom i osobom prywatnym.

Efektem tej pracy oraz hojności ludzi dobrego serca jest uzbierana kwota w wysokości ponad 50.000,00 zł, która trafi na rzecz Hani Kucińskiej.

Inicjatorem akcji byli Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Wicestarosta Pajęczański Paweł Sikora oraz Pani Agnieszka Morga Prezes Stowarztszenia Centrum im. Jana Długosza w Nowej Brzeźnicy.

Tekst: Anna Ligocka. Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.

Podobne wpisy: