Relacja z Koncertu Świąteczno – Noworocznego

W sobotę 5 stycznia 2019 roku w Gimnazjum w Rząśni odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczno – Noworoczny, podczas którego mieliśmy możliwość wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia oraz zespołu wokalnego złożonego z uczniów szkół podstawowych z Białej, Zielęcina i Rząśni.

Podczas ponad półtoragodzinnego koncertu nasi Mieszkańcy i Goście mogli posłuchać między innymi takich kolęd jak: “Bóg się rodzi”, “Dzień jeden w roku” czy “Cicha noc” w wyjątkowej aranżacji, jaką niewątpliwie jest orkiestra dęta.
Na szczególną uwagę zasługuje występ młodzieży i dzieci z grupy wokalnej prowadzonej przez Pana Szymona Cebulę. Sposób i rzetelność z jakim grupa poradziła sobie z występem wraz z profesjonalną Orkiestrą wymaga dodatkowych gratulacji.

Całość koncertu dostarczyła wszystkim widzom niezapomnianych muzycznych wrażeń, a powszechną opinią po jego zakończeniu był fakt, iż Orkiestra osiągnęła w swej grze niezwykłą  biegłość, a towarzystwo grupy wokalnej dodatkowo nadaje takim koncertom prestiżu.

Dziękujemy za tak liczne przybycie na koncert i wspólne kolędowanie.

Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.