W niedzielę 23 lutego 2014 r. w hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rząśni odbył się IV Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka.
Organizatorem turnieju był LKS Czarni Rząśnia.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn m .in. takie druzyny jak: KUMPLE Z Rząśni, Zielęcin, Klub Towarzysko Sportowy, Rekle, Orły, Stróża, Sześciopak, Broszęcin, Zemsta Kontuzjowanych, Krysiaczki, OLDBOY RZĄŚNIA, Wściekłe Byki oraz Biała.

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 3 drużny. Awans z grupy zapewniły sobie drużyny z pierwszego i drugiego miejsca. Po rywalizacji w grupach wyłoniliśmy pary ćwierćfinałowe i wyglądały one następująco:
Zielęcin – Sześciopak 0-0 k. 2-3
Krysiaczki – Wściekłe Byki 1-0
Orły – Kumple z Rząśni 2-3
Zemsta Kontuzjowanych – Biała 0-2

Następna faza to półfinały:
Sześciopak – Krysiaczki 0-1
Kumple z Rząśni -Biała 0-5

W meczu o 3 miejsce spotkali się przegrani z Półfinałów czyli Kumple z Rząśni – Sześciopak (wynik 0-2).

Natomiast w meczu finałowym zagrali Krysiaczki – Biała. Po meczu w regulaminowym czasie czyli 15 minutach na tablicy wyników był remis 0-0  i o wyłonieniu zwyciężcy zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy drużyny Krysiaczków i to oni po rzutach karnych wygrali 3-1.

Tak więc pierwsze miejsce zajęła drużyna Krysiacków, druga była Biała, trzecie miejsce zajął Sześciopak, a czwarte drużyna Kumpli z Rząśni. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartłomieja Piłatowskiego z drużyny z Białej, natomiast Konrad Irzykowski z drużyny Sześciopaku został wybrany najlepszym bramkarzem. Drużyny które zajęły pierwsze 4 miejsca otrzymały puchary natomiast najlepszy zawodnik oraz bramkarz pamiątkowe statuetki. Oprócz tego każda drużyna za udział w turnieju otrzymała piłkę oraz pamiątkowy dyplom.


 

AmpersandWikipedia: An ampersand (or epershand) is a logogram „&” representing the conjunction word „and”.