W sobotę 2 lutego 2013 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rząśni odbył się III Noworoczny Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia.

W tym roku w Turnieju udział wzięło aż 17 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy, jedna z grup liczyła 5 zespołów.  Rywalizacja w grupach toczyła się systemem każdy z każdym.

Do dalszego etapu rozgrywek awansowały drużyny które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Dalej rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Zwycięzcą zawodów została drużyna z Białej I, która pokonała w finale pierwszą drużynę z Zielęcina, w meczu o trzecie miejsce drużyna z Żar pokonała drużynę Zemsty Kontuzjowanych. Zespoły które zajęły pierwsze cztery miejsca otrzymały z rąk Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki. Również pozostali uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami za udział w tegorocznym turnieju, każda drużyna otrzymała też piłkę.

Ideą turnieju jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja mieszkańców gminy Rząśnia i patrząc na ilość uczestników biorących udział w turnieju można powiedzieć, że ta impreza była naprawdę udana.

Klub sportowy LKS Czarni Rząśnia, który był organizatorem turnieju, już dziś pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszłoroczną IV edycję turnieju.