Relacja z „Gramy szybko, pomagamy skutecznie 2018”

“Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie (GSPS) 2018” odbyło się w dniach 16 – 19 sierpnia 2018 r. w Centrum Kształcenia w Rząśni. Jednym z inicjatorów i pomysłodawców wydarzenia jest młody mieszkaniec naszej gminy Bartek Nowak, a jednym z jego partnerów była Gmina Rząśnia.

Podczas wydarzenia grupa 14 speedrunnerów (speedruning to sposób przechodzenia gier komputerowych w jak najkrótszym czasie nierzadko korzystając z widowiskowych i skomplikowanych sztuczek, mechanik oraz sytuacji niekoniecznie przewidzianych przez samych twórców) z całej Polski starała się jak najszybciej przejść ponad 30 tytułów, zbierając tym samym pieniądze na cele charytatywne – prowadzone za pomocą platformy siepomaga.pl). Wydarzenie zebrało prawie 5 tyś. zł na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, przebijając jednocześnie poprzednią edycję imprezy.

Internetową transmisję wydarzenia oglądała widownia sięgająca nawet 400 osób, a ono samo przyciągnęło także uwagę lokalnej społeczności. Wspomnieć należy, że grano po kilkanaście godzin bez większych przerw – również na tym polegała wyjątkowość wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Bartek Nowak.