W niedzielę 10 września na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Rząśni odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rząśni oraz Gminę Rząśnia.

Zgodnie z regulaminem zawodów odbyły się dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe.

Komisja sędziowska, na podstawie uzyskanych wyników, przedstawiła kwalifikację końcową zawodów, która wygląda następująco:
Miejsce 1: Ochotnicza Straż Pożarna w Zielęcinie.
Miejsce 2: Ochotnicza Straż Pożarna w Broszęcinie.
Miejsce 3: Ochotnicza Straż Pożarna w Stróży.
Miejsce 4: Ochotnicza Straż Pożarna w Suchowoli.
Miejsce 5: Ochotnicza Straż Pożarna w Gawłowie.
Miejsce 6: Ochotnicza Straż Pożarna w  Rząśni.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe okolicznościowe puchary i dyplomy a po zawodach mogły wzmocnić się tradycyjnym bigosem i żurkiem.

Na zakończenie Tomasz Stolarczyk Wójt Gminy Rząśnia podziękował wszystkim za udział w zawodach oraz za pomoc w profesjonalnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia przedstawicielom wszystkich jednostek OSP, mówiąc m. in. że: zawody takie są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków, są również znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu, działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach, przypominają nam mieszkańcom, że są pośród nas osoby które w razie potrzeby są gotowe i przygotowane aby ratować życie i mienie i udzielić pomocy.

Zdjęcia: Sławomir Konieczko (wszelkie prawa zastrzeżone).