Tegoroczne Dożynki Gminne, które odbyły się 3 września, były współorganizowane przez Sołectwa Suchowola Wieś i Suchowola Majątek i mimo kapryśnej pogody zgromadziły bardzo liczną rzeszę Mieszkańców Naszej Gminy i Gości.
Na uwagę w tym momencie zasługuje fakt wyjątkowo udanych, pełnych humoru i realizmu ozdób dożynkowych wykonanych samodzielnie i z własnej inicjatywy przez Mieszkańców obu Sołectw, które w znacznej liczbie ozdabiały oba Sołectwa.

Obchody rozpoczął barwny korowód – z towarzyszeniem Pocztów Sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, który przemaszerował przez Suchowolę przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, by udać się na plac przy remizie OSP – miejsce tegorocznych dożynek, gdzie pozostawione wieńce mogli podziwiać wszyscy zgromadzeni.

Tam odbyło się dziękczynne nabożeństwo Mszy Św. w intencji wsi i rolników, po którym – podczas części oficjalnej, Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk powitał wszystkich zgromadzonych, przekazał życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania. Starostowie Dożynek Ewa Brzezowska-Ranos i Piotr Kręzel wraz z Wójtem Gminy i Gośćmi uczestniczyli również w ceremoniale dzielenia się chlebem.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, rozpoczętą dożynkowymi przyśpiewkami Gospodyń z Suchowoli, po której, już tradycyjnie, pokaz swoich umiejętności dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia.
Następnie przez ponad półtorej godziny uczestników gminnego święta plonów bawiła Kabaretowa Grupa Biesiadna, a później zespół TAKT, który znakomicie „rozgrzał” publiczność przed – przez wielu oczekiwanym. koncertem niezwykle popularnego w ostatnim czasie wykonawcy rock-polo Sławomira.
Już na koniec pozostałą publiczność pożegnał ponownie zespół TAKT.

Oprócz tego, Dożynkowi Goście mogli skosztować darmowych lokalnych wyrobów – w tym wielu słodkości, smacznej gorącej grochówki, lecza i skorzystać z rozlicznych innych atrakcji – na wypełnionym z czasem niemal po brzegi placu dożynkowym.

Poniżej obszerna galeria zdjęć z obchodów.

Aktualizacja 13.09.2017: zaktualizowano galerię (selekcja zdjęć: Anita Kozieł-Hachurska)