Przedszkolaki w Bibliotece

11 czerwca  dzieci wraz z opiekunkami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rząśni, w ramach programu Cała Polska Czyta Dzieciom, udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Przedszkolaki wysłuchały historii zwierzątek legendarnego “Chorego  kotka” S. Jachowicza, pięknie zilustrowaną “Najlepszą zupę na świecie” S. Isern oraz “O prosiaczku zmarzlaczku” R. Wejner.  Potem  miały za zadanie namalować swojego ulubionego pupila.

Pamiętajmy, że czytając  książki  dziecko  poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Nie obyło się również bez zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki namalowały  kredą pani bibliotekarką  wielkie słonce z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.