Przedświątecznie w szkole w Białej

Mimo okresu poświątecznego warto wrócić do wydarzeń, które miały miejsce przed Świętami w Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej, tym bardziej, że miały one charakter bezinteresownej troski o innych i pomocy potrzebujących.


Dzieci Dzieciom

21 grudnia br. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczycielki wraz z uczniami naszej szkoły odwiedzili Dom Opiekuńczo- Wychowawczy w Waleńczowie. Ósmoklasiści rozdali każdemu wychowankowi spersonalizowane prezenty oraz przekazali wychowawcom zebrane: środki chemiczne, żywność, gry i książki. Podarunki wzbudziły radość i zadowolenie u dzieci. Odwiedzający zostali miło przywitani i ugoszczeni, za co wyrażają swoją wdzięczność. Czas upłynął w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Na koniec dzieciaki za otrzymane prezenty wręczyły podziękowanie i własnoręcznie wykonane bombki.

Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom placówki i wszystkim osobom nienależącym do społeczności szkolnej za dobre serce, otwartość i chęć niesienia pomocy. Niech życzenia „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia” przekazane przez dzieci z Waleńczowa niosą się do wszystkich razem i każdego z osobna, kto wsparł naszą akcję.
Katarzyna Drozdek.
Ewelina Wdowczyk.
Paulina Siewiera.

„Świąteczna kartka dla Seniora”

W ramach akcji:„Świąteczna kartka dla Seniora” zorganizowanej przez szkolny wolontariat, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej przygotowali kartki dla podopiecznych Fundacji Servive Homini w Kleszczowie i Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Pajęcznie.

Przedświątecznie w szkole w Białej

Przedświątecznie w szkole w Białej

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.