Pożegnanie lata 2018 w Stróży

Szanowni Państwo!

Przed Wami galeria zdjęć z wydarzenia, które odbyło się w niedzielę 30.09.2018. Odbyło się ono pod nazwą: Pożegnanie lata i połączone było z Dniem Chłopaka.

Była koronacja króla i królowej lata, podsumowanie tegorocznych zajęć i koncert dzieci z Gminnego Ogniska Muzycznego w Rząśni. Minione wakacje były, jak zawsze bardzo intensywne, radosne i twórcze. Cały lipiec (i ostatni tydzień czerwca) spędziliśmy z bohaterami literackimi i… Uwaga! Uwaga! – ich twórcami… bowiem przygotowywaliśmy się do Rabka Festival, pojechaliśmy na Rabka Festival i doładowani pozytywną energią dalej bawiliśmy się z bohaterami gości Rabka Festival… 😉 W sierpniu trochę zwolniliśmy z bohaterami Brzechwy i Makuszyńskiego, ale tylko trochę, po to- aby ostatniego sierpnia energetycznie zakończyć lato w największym w Polsce Rodzinnym Parku Rozrywki w EnergyLandii… (to zamiast Pacanowa 😉 ) Było super!

A jak było na podsumowaniu lata? Królową lata została Kinga Owczarek! Królem lata – Jędrzej Krężel! Królową wzruszeń – Magda Komór! Książka lata, to- ” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek! Tytuł Najlepszego Majstra Lepigliny, co kunsztu garncarskiego przyucza – otrzymała Ewa Ber z pracowni ZBYCHEWKA! Tytuł Najlepszego bakałarza, co do rzemiosła muzycznego przyucza – otrzymał Andrzej Freus! Na scenie w sali tronowej wystąpili: Adam Włodarczyk, Alicja Komór, Joanna Szcześniak, Kinga Szcześniak, Maria Szcześniak, Wiktoria Wosinek, Damian Wosinek, Wiktoria Ochocka i Maja Czarnojan. Brawa jeszcze nie ucichły!!! Życzenia, dedykacje muzyczne, medale i gromkie 100 lat od wszystkich pań otrzymali wszyscy chłopcy i panowie. Szanowni Państwo! Wielkie podziękowania dla Dzieci przede wszystkim za ich radość, entuzjazm, zaangażowanie w nasze literackie wyprawy i animacje, za świetną zabawę. Za lato całe – nasze wspólne!

Drodzy Rodzice! Dziękuję za zaufanie, życzliwość i wsparcie kulinarne – produkty niezbędne w podróży do Starego Knedelkowa… 😉 Podziękowania kieruję również w kierunku naszego urzędu. Urząd Gminy w Rząśni ufundował nagrody dla króla i królowej lata oraz słodki poczęstunek. I jeszcze wielkie podziękowania dla Andrzeja Freusa i jego podopiecznych za świetną oprawę muzyczną! Wspaniałej publiczności oczywiście dziękuję za przybycie i Katarzynie Szczepańskiej za letnią przygodę i wielki wkład w wakacyjne zajęcia.

Dziękuję i do zobaczenia za rok! Magdalena Komór.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Komór. Gminna Biblioteka w Rząśni – Filia w Stróży.