Powitanie wiosny w Rząśni

Przyszła do na wiosna! Uczniowie i dzieci w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rząśni nie mogły wobec tego faktu przejść obojętnie! Grupy przedszkolne i klasy I- III zorganizowały wiosenne występy.

Na początek Dyrektor powitał zaproszonych gości, nauczycieli i dzieci. W naszym święcie uczestniczyła także Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni. Dzieci i uczniowie zaprezentowały wesołe wiosenne piosenki i wiersze. Wszyscy bardzo się starali i na każdej twarzy malował się uśmiech. Dzieci były pięknie ubrane w kolorach wiosny, a w rękach trzymały wiosenne symbole.

Po każdym występie dzieci zostały nagrodzone brawami, a Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej wręczała wiosenne wiersze. Po występach Pani Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego zaprosiła wszystkie dzieci na wiosenną paradę do naszego parku, tam pożegnaliśmy Marzannę- zimową pannę i powitaliśmy wiosnę.

W tym samym czasie uczniowie klas IV- VIII także przywitali wiosnę- na jednym ze szkolnych korytarzy stanęła fotobudka, w której wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcia w niecodziennej aranżacji. Dodatkową atrakcją dla uczniów była gra detektywistyczna „Tajna misja w szkole”.

W czasie zabawy uczniowie zamienili się w tajnych agentów, których zadaniem było zdobycie kodu do sejfu Dyrektora, dzięki któremu zadzwonił upragniony dzwonek.

Była to wyjątkowa zabawa, która dostarczyła wielu emocji, budowała napięcie, z pewnością wywołała adrenalinę. Ostatnim elementem w tym wyjątkowym dniu była propozycja Samorządu Uczniowskiego- pokaz mody wiosennej. „Modele i modelki” przygotowali i zaprezentowali swoje kreacje na wybiegu. Dodatkowym walorem występu były wiersze opisujące stworzone stroje.

Przez cały dzień na wszystkich twarzach gościły uśmiechy i radość.

Źródło: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.