W niedzielę 13 marca w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Wiśniowej w Pajęcznie odbyła się prezentacja przepięknych wielkanocnych ozdób i dekoracji, w której miały przyjemność uczestniczyć Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Gminny Ośrodek Kultury , Filia Biblioteczna w Kodraniu oraz Świetlica w Będkowie .

Organizatorami wydarzenia byli: LGD Kraina Wielkiego Łuku Warty, MGOKiS Pajęczno, Starostwo Powiatowe oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Impreza ta, to okazja do integracji lokalnej społeczności i kultywowania tradycji wielkanocnych oraz do wymiany doświadczeń, pomysłów i nawiązania nowych kontaktów.

Część artystyczną uroczystości uświetnił występ szkolnego teatru RAZ DWA TRZY, zespołu śpiewaczego „Trębaczewianie”. Na scenie zaprezentowało się również Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Wsi Stróża przestawiając sztukę pt. „Chrystus Połamany”. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla Antosia Ogrodniczaka, mieszkańca Osjakowa, chorującego na artrogrypozę.

Na zakończenie prezentacji odbyła się degustacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Gminny Ośrodek Kultury w Kodraniu, Świetlica w Będkowie.