Podsumowanie ferii zimowych w Kodraniu

Właśnie pożegnaliśmy ferie zimowe 2018, po których pozostaną same miłe wspomnienia. Gminny Ośrodek Kultury oraz Filia Biblioteczna w Kodraniu włączyły się w organizowanie zajęć dla dzieci oraz młodzieży.

W pierwszym tygodniu dzieci wykonywały maski karnawałowe, czytały bajki i wierszyki o tematyce zimowej. Podczas zajęć plastycznych tworzone były kwiatuszki z kolorowej wstążki i ozdoby z papieru (origami) oraz sporządzały bransoletki z kolorowych gumek Loom Bands.  Dużym zainteresowaniem cieszył się teatrzyk  pt.”Witajcie w naszej bajce”, gdzie występowali aktorzy z teatru „Edu Artis” z  Krakowa oraz zajęcia kulinarne podczas których dzieci robiły racuszki i pączki, a także desery z kolorowych galaretek.

W drugiej połowie ferii milusińscy wykonywali koszyczki z serc  z okazji zbliżających się Walentynek,  rysowali swoje wymarzone  ferie oraz rozgrywali turnieje piłkarzyków i tenisa stołowego.  Nie mogło również zabraknąć gier w warcaby, chińczyka, domino oraz memory. Aby upowszechniać aktywne formy spędzania czasu wolnego odbyły się zajęcia pt.”Razem weselej” m.in. zorganizowano zawody drużynowe w zbijaka i podchody, a także spacer do lasu, aby dokarmić zwierzynę leśną. Uczestnicy ferii wykorzystali sprzyjającą aurę pogodową lepiąc bałwana i organizując bitwę na śnieżki.

W ostatnim dniu ferii odbyło się ognisko, a później  wspólny poczęstunek i Bal Przebierańców – każdy mógł się przebrać za ulubioną postać. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek, natomiast najaktywniejsi uczestnicy zajęć zostali dodatkowo nagrodzeni.

Podczas ferii zimowych przeżyto mnóstwo zabawnych chwil, wyniesiono dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok. 

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury oraz Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu.