7 lutego 2024 r. to data dalszego ciągu ferii w naszej Filii. Z okazji Walentynek Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu wraz z „PiernikLove Cuda by Emilia Czyżycka” przygotowali warsztaty z dekorowania pierniczków. W czasie warsztatów każdy z uczestników nauczył się zdobienia ciasteczek lukrem królewskim, by potem przygotować piękny sercowy prezent. Milusińscy mieli do dekorowania cztery ciasteczka. Każde ciasteczko było piękne, kreatywne i wyjątkowe. Dzieci szczęśliwe, a my bardzo dziękujemy za udział.

W dniu 8 lutego odbyło się przedstawienie pt. ,,Kłamstwa Kozy”, które przedstawili aktorzy z Teatru Lalek Pinokio. Na początku każdy uczestnik otrzymał bilet wstępu w postaci pieczątki na rękę. Uczestnicy zapoznali się z zasadami zachowań, które obowiązują podczas spektaklu. Nasi milusińscy z zainteresowaniem oglądali przedstawienie, czynnie uczestniczyli i odpowiadali na pytania zadawane przez artystów. Na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa i szerokie uśmiechy od najmłodszych. Niespodzianką dla naszych milusińskich było wystrzelenie konfetti przez artystów, pozowanie do zdjęć, a także słodka niespodzianka, gdzie każdy dostał pączka.

Słodkości zostały ufundowane przez Radnego Pana Sylwestra Sobczaka i Sołtysów Panią Urszulę Plutę i Pana Andrzeja Płuciennika za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Gminie Rząśnia za ufundowanie teatrzyku. Cieszymy się z tak ogromnej frekwencji i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

W ostatni dzień ferii zimowych 2024r. w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia z robotyki oraz aut zdalnie sterowanych. Milusińscy byli zadowoleni i bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dziękujemy Panu Samochodzikowi za przeprowadzenie zajęć.

Podsumowując, nasi milusińscy bardzo chętnie korzystali z zajęć przygotowanych przez naszą Bibliotekę. Dziękujemy bardzo serdecznie za udział oraz miło spędzony czas.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu.