Piknik integracyjny w Białej

Koło Gospodyń Wiejskich w Białej serdecznie zaprasza w niedzielę 23 czerwca od godz. 16 na stadion sportowy przy Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej na „Piknik integracyjny połączony z obchodami Dnia Patrona św. Jana Chrzciciela”.

Impreza organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Białej jest współfinansowana przez Wójta Gminy Rząśnia w ramach tzw. „małych projektów” – działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, kwotą 4 900 zł.

Podczas Pikniku Panie z Koła poczęstują wszystkich Gości ciastem, goframi, przyrządzą garnek chłopski i chleb ze smalcem oraz ogórkiem małosolnym. Dla najmłodszych przewidziano gry, zabawy, malowanie twarzy i inne atrakcje.
Już dla wszystkich – zgodnie z tradycją, Koło zaprezentuje wspólne wicie wianków i puszczanie je na pobliskim stawie. Na koniec, również tradycyjne, ognisko i zabawa z DJ’em.

Warto wspomnieć, iż dzień wcześniej, tj. w sobotę 22 czerwca w siedzibie Koła – budynku Biblioteki w Białej, odbędzie się prezentacja na temat “Biała dawniej i dziś”.

Piknik integracyjny połączony z obchodami Dnia Patrona św. Jana Chrzciciela

Piknik integracyjny połączony z obchodami Dnia Patrona św. Jana Chrzciciela