Piknik integracyjny w Białej

W miniony weekend w naszej miejscowości Biała odbył się piknik integracyjny połączony z obchodami Dnia Patrona Św. Jana Chrzciciela zorganizowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białej dofinansowany przez Gminę Rząśnia w ramach tzw. “małego grantu” wspierającego działalność i rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w wysokości 4 900 zł.

W dniu 22 czerwca wystawiono przepiękną galerię zdjęć oraz prezentację multimedialną na temat: ,,Biała dawniej i dziś”. Wspólne wspomnienia i opowieści starszych mieszkańców przybliżyły historię najmłodszemu pokoleniu.

23 czerwca od godziny 16 zaczął się piknik na stadionie sportowym. Panie z Koła Gospodyń przygotowały wiele smakołyków, m. in. ciasto, kawę, chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem, chłopski garnek i oczywiście pyszne gofry z bitą śmietaną i truskawkami które znikały w mgnieniu oka.

Malowanie twarzy i baloniki, gry i zabawy,  konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Gminy, wspólne wyplatanie wianków i puszczanie ich na pobliskim stawie to atrakcje które cieszyły nie tylko najmłodszych uczestników pikniku.

Zabawa przy muzyce tańce wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku zintegrowało cale nasze małe społeczeństwo, które na pewno miło będzie wspominać ten dzień.

Podziękowanie kierujemy w stronę Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, druhów strażaków z OSP, pań z Koła Gospodyń i wszystkich zaangażowanych w pracę i pomoc przy organizacji.

Drodzy Mieszkańcy. Dziękujemy, że byliście z nami i pokazaliście, iż można się dobrze bawić w naszym ,,wspólnym domu”. Do następnego razu.
Przewodnicząca Koła Ewelina Sudak wraz z Zarządem.

Tekst i zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Białej.