W ubiegłą niedzielę 4 czerwca, Gmina Rząśnia razem z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz LKS Czarni Rząśnia zorganizowali Piknik Integracyjny połączony z Dniem Dziecka „Rodzina na sportowo”.

W ramach pikniku rozegrano zawody piłki nożnej, piłki siatkowej oraz lekkoatletyczne.

Już o godzinie 10:00 rywalizację rozpoczęły drużyny Czarnych Rząśnia z KS Grocholice dla chłopców z rocznika 2008 – 2011. Pojedynek tych zespołów wygrała drużyna z pod Bełchatowa. Kolejną rywalizacja to turniej w kategorii Orlik E1 gdzie przeciwnikiem Czarnych Rząśnia były drużyny WKS Wieluń oraz Warty Działoszyn. Gospodarze tych zawodów okazali się mało gościnni i pewnie wygrali oba spotkania. Warto zaznaczyć że dzięki dobrej postawie w niedziele drużyna prowadzona przez trenera Filipiaka wygrała rywalizację w sezonie 2016/2017 w kategorii Orlik E1. To duży sukces chłopców urodzonych w 2006 – 2007 roku.

Po godzinie dwunastej do rywalizacji przystąpili chłopcy urodzeni między 2003 a 2005.
Tutaj drużyna z Rząśni była bardziej gościnna bo zajęła 4 miejsce w rywalizacji z takimi drużynami jak Zawisza Pajęczno, Hetman Rusiec oraz Słowian Dworszowice Pakoszowe. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zawiszy, drugie Słowiana, trzecie Hetmana Rusiec.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju o Pucharów Wójta Gminy Rząśnia wybrano Michała Tokarczyka z drużyny Słowiana,  natomiast najlepszym bramkarzem Oskara Kotylę z Zawiszy.

Od godziny 14:00 na boisku siatkarskim trwał turniej mini siatkówki plażowej.

O godzinie 15:00 Wójt Gminy Rząsnia Tomasz Stolarczyk oficjalnie otworzył imprezę w której kolejnym punktem była rywalizacja w lekkoatletyce dla dzieci z terenu Gminy Rząśnia.
Dzieci podzielono na 4 kategorie dziewczynki z klas 1 – 3, chłopcy z klas 1 – 3, dziewczynki z klas 4 -6 oraz chłopcy z klas 4-6. Do rywalizacji w tych zawodach mimo pogarszającej się pogody przystąpiło ok 30 dzieci.
Rywalizowały w takich dyscyplinach jak bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Rywalizacja była bardzo zacięta ale dzieci dobrze się bawiły i na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Warto nadmienić iż organizatorzy w ramach pikniku zapewnili darmowy plac zabaw, animatora zabaw dla najmłodszych dzieci (przedszkolaki) jak równie poczęstunek dla dzieci oraz przybyłych z dziećmi rodziców były zapiekanki naleśniki, ciast, kawa herbata.

Jedynym minusem tego dnia była pogoda która zakończyła piknik wcześniej niż wszyscy by tego oczekiwali. Mimo wszytko zabawa była przednia i oby więcej taki wspólny integracyjnych spotkań.   

Tekst i zdjęcia: Michał Krawczyk