Pierwsze szkolenia w ramach projektu “E-aktywni…”

W dniach 18 – 19 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze szkolenie komputerowe, w którym brali udział mieszkańcy naszej gminy. Szkolenie realizowane było przez Gminę Rząśnia wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach projektu grantowego pod nazwą „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.

Podczas spotkań uczestnicy szkoleń mają możliwość zapoznania się z wszelką tematyką związaną z obsługą komputera czy internetu w zaproponowanych blokach tematycznych.
Jak się okazało podczas spotkań, szkolenie jest doskonale dostosowywane do potrzeb i poziomu uczestników, a poruszane zagadnienia prezentowane są w sposób przejrzysty i praktyczny.

Zachęcamy do korzystania z możliwości odbycia darmowych szkoleń zarówno osoby rozpoczynające przygodę z informatyką, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności. Poniżej bardziej szczegółowe informacje na ten temat.


Skorzystaj z tej szansy już dzisiaj. „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
W ramach realizowanego projektu zakupione zostały komputery, które po zakończeniu szkoleń zostaną przekazane do szkół z terenu Gminy Rząśnia.

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 25 rok życia na bezpłatne szkolenia. W zależności od potrzeb mogą być one realizowane z następujących tematów:
– Rodzic w internecie,
– Mój biznes w sieci,
– Moje finanse i transakcje w sieci,
– Działam w sieciach społecznościowych,
– Tworzę własną stronę internetową (blog),
– Rolnik w sieci,
– Kultura w sieci.

Informacje dotyczące zapisów na szkolenia otrzymacie Państwo pod numerem telefonu 502-143-453 oraz na stronie internetowej Naszego Partnera www.fwzr.pl/rezerwacje.