W sobotę 25 lutego 2017 r. w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbył się VII Noworoczny Turniej Halowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia.

W zawodach udział wzięło 12 zespołu w skład których wchodzili mieszkańcy Gminy Rząśnia. Tegoroczny turniej zgromadził takie drużyny jak Orły Górskiego (Biała), Osiedlowy Panoramix (Rząśnia), Messi Team (Rząśnia), Żary, Biała, Broszęcin, Zielęcin I, Zielęcin II, Suchowola, Stróża, Oldboy Rząśnia, Asy Wyrwasy (Wyrwas). Odbywające zawody miały na celu nie tylko rywalizację czysto sportową ale również integrację naszej lokalnej społeczności jak również dobrą zabawę.

W trakcie zawodów odbyły się 34 pojedynki. 30 pojedynków odbyło się w dwóch grupach. Drużyny, które zajęły pierwsze dwa miejsca w swoich grupach przystąpiły następnie do rywalizacji półfinałowej. Zespoły, które wywalczył awans do fazy pucharowej to Osiedlowy Panoramix i Messi Team z grupy A oraz Orły Górskiego i Żary z grupy B. Pierwszym finalistą została drużyna Osiedlowego Panoramixa która pokonała zespół Żary w stosunku 6-1, natomiast do wyłonienia drugiego finalisty potrzebne były rzuty karne ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1, i tym zespołem okazała się drużyna Orłów Górskiego.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Żarami a Messi Team padł wynik 0-6. W ostatnim finałowym pojedynku zmierzyły się drużyny Osiedlowego Panoramixa z Orłami Górskiego. Mecz zakończył się wynikiem 1-2 dla drużyny Orłów i to ona wygrała tegoroczny turniej.

Klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco:

 1. Orły Górskiego
 2. Osiedlowy Panormaix
 3. Messi Team
 4. Żary
 5. Biała
 6. Broszęcin
 7. Zielęcin II
 8. Zielęcin I
 9. Suchowola
 10. Stróża
 11. Oldboy Rząśnia
 12. Asy Wyrwasy

Najlepszym zawodnikiem turnieju według organizatorów został wybrany Jacek Kałużny z drużyny Osiedlowy Panoramix.

Najlepszym strzelcem turnieju według organizatorów został wybrany Mateusz Łudczak z drużyny Osiedlowy Panoramix.

Najlepszym bramkarzem turnieju według organizatorów został wybrany Marcin Hachurski z drużyny Zielęcin II.

Czarni Rząśnia jako organizator turnieju chcieliby podziękować wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i godne reprezentowanie swoich drużyn podczas zawodów. Podziękowania kierujemy również w stronę Wójta Gminy Rząśnia Pana Tomasza Stolarczyka, Pani Dyrektor Krystynie Strzelczyk, Paniom z kuchni za przygotowanie pysznego poczęstunku dla uczestników turnieju.

Korzystając z okazji chcielibyśmy już dziś zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny VIII Noworoczny Turniej Halowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rząśnia, który odbędzie się za rok.

Tekst i zdjęcia: Michał Krawczyk.