Do pajęczańskich policjantów trafiło nowe urządzenie Alkometr, służące do sprawdzania trzeźwości kierujących, zakupione i w całości sfinansowane przez Urząd Gminy Rząśnia. Urządzenie zdecydowanie usprawni pracę policjantów w trakcie obsługi zdarzeń drogowych oraz czynności wykonywanych z nietrzeźwymi kierującymi.

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników dróg. Niejednokrotnie są sprawcami wielu niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierowanie pod działaniem alkoholu zdecydowanie ogranicza koncentrację, wpływa na zmysły oraz właściwą reakcję na drodze. Bezpieczeństwo i życie człowieka jest najważniejsze, dlatego też policjanci są bezwzględni wobec kierujących, którzy decydują się kierować będąc pod działaniem alkoholu. Bezwzględnie bezpieczeństwo naszych mieszkańców ważne jest dla władz samorządowych.

Wójt Pan Tomasz Stolarczyk przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Pajęcznie urządzenie Alkometr, które zostało zakupione i w całości sfinansowane ze środków budżetu Gminy Rząśnia. Wartość zakupionego urządzenia to 16 974 złotych. Alkometr wykorzystywany będzie w codziennej służbie przez pajęczańskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki niemu mundurowi sprawdzający stan trzeźwości na miejscu zdarzenia będą dysponowali wynikiem określającym zawartość alkoholu w organizmie, bez konieczności wykonywania takiego badania na urządzeniu stacjonarnym. Zdecydowanie usprawni to pracę policjantów.

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie, mł. asp. Wioletta Mielczarek.