Gmina Rząśnia do 30 listopada 2012 r. wybuduje na terenie gminy 6 placów zabaw, które znajdować się będą w miejscowościach: Rząśnia, Zielęcin, Stróża,  Rekle, Suchowola oraz Broszęcin.

Inwestycja zostanie sfinansowana z środków własnych gminy oraz środków pozyskanych w ramach działania 413 – „Wdrażane lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach tego działania gmina zawnioskowała o dofinansowanie placów w Rząśni oraz Zielęcinie. Zawnioskowane kwoty to po 25 000 zł dla placów w Rząśni i Zielęcinie.

Plac zabaw w Rząśni będzie składał się z taki elementów jak dwa zestawy zabawowe, zjazd linowy, huśtawka typu bocianie gniazdo, huśtawka  wagowa, 4 szt. różnego rodzaju sprężynowców (różne kształty), huśtawka podwójna, huśtawka wagowa pozioma oraz równoważnia na sprężynie. Będzie wyposażony również w dwie ławeczki z oparciem, kosz na śmieci i tablicę informacyjną. Pozostałe place będą składały się z jednego elementu zabawowego, dwóch sprężynowców, huśtawki typu ptasie gniazdo, huśtawki podwójnej, huśtawki wagowej poziomej, ławeczki z oparciem, kosza na śmieci i tablicy informacyjnej.

Cała inwestycja to koszt 234 991,60 zł z czego zawnioskowano do PROW o 50 000,00 zł.

Poniżej wypowiedź Wójta Gminy dla Radia Ziemi Wieluńskiej z dnia 4 października 2012 r.

[ca_audio url=”https://www.rzasnia.pl/www/nagrania/rzw_place.mp3″ width=”500″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]