W dniu 22 listopada 2009 roku mieszkanka Gminy Rząśnia obchodziła setne urodziny. Z tej okazji w domu Jubilatki w niedzielę o godzinie 14 – tej odbyła się msza święta, którą odprawił proboszcz Parafii Rząśnia –Ks. Zygmunt Maciążek.

Na uroczystość urodzinową przybyli przedstawiciele KRUS-u, przyjaciele i najbliższa rodzina. Życzenia i gratulacje będące wyrazem głębokiego szacunku dla Stanisławy Poczekajczyk skierował również Wójt Gminy Rząśnia – Tomasz Stolarczyk, który z dumą podkreślił zadowolenie, że w naszej Gminie jest osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku, z którym łączy się historia i teraźniejszość.

Po części oficjalnej goście świętowali jubileusz, przy którym wzniesiono toast za zdrowie jubilatki – 200 lat życia.
Dzień ten z pewnością zostanie zapisany w pamięci Pani Stanisławy jako miłe wspomnienie, które dostarczyło jej wiele wzruszeń.

Po kliknięciu w Czytaj więcej mogą Państwo zapoznać się z krótkim życiorysem jubilatki oraz małą galerią zdjęć z uroczystości.Stanisława Poczekajczyk z domu Beśka, ur. 22 listopada 1909 roku w Osinie Dużej – jej rodzice to – Józef i Anna z domu Mizera.

Od 1933 roku jest mieszkanką wsi Zielęcin, gm. Rząśnia. Mając 23 lata wyszła za mąż za Bolesława Poczekajczyka mieszkańca Zielęcina. Wspólnie wychowali pięcioro dzieci: Władysław, Edward, Barbara, Kazimiera i Stanisław.

Pomimo sytuacji panującej w kraju /dwie wojny światowe/ minione lata wspomina z sentymentem i tęsknotą do młodych lat. Doczekała się 18 wnuków, 41 prawnuków, 9 praprawnuków.

Mimo chorób, które jej nie oszczędzają jest bardzo szczęśliwa – bo otoczona troską i miłością, którą darzy ją najbliższa rodzina.

Aby obejrzeć galerię, kliknij TUTAJ.