W dniu wczorajszym, 28 września 2023 r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni oraz Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej wręczono uczniom klas IV tych szkół sprzęt komputerowy pochodzący z rządowego programu „Laptop dla ucznia”.

Laptopy wręczał Poseł na Sejm VIII kadencji Krzysztof Ciebiada wraz z Wójtem Gminy Rząśnia Tomaszem Stolarczykiem oraz Dyrektorzy Szkół: Pani Mariola Gleń oraz Pan Damian Mikołajczyk.

Wręczający podkreślali, że sprzęt na pewno będzie dobrze wspomagał edukację uczniów oraz wyrównywał ich szanse edukacyjne.
Wręczenie laptopów wywołało uśmiechy na twarzach dzieci – dla wielu z nich to czasem pierwszy osobisty komputer, który może być używany zarówno do celów edukacyjnych, jak i rozrywki.

Przypominamy, że „Laptop dla ucznia” to projekt realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, który ma za zadanie dostarczyć darmowe laptopy uczniom klas czwartych. Odbiorcami tej inicjatywy są czwartoklasiści uczęszczający do szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, którzy właśnie rozpoczynają realizację zajęć z informatyki i podstawy programowej z wykorzystaniem sprzętu komputerowego z każdego przedmiotu.