W 2020 roku w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja powszechnego spisu rolnego, zgodnie z kalendarzem badań Eurostatu oraz wytycznymi FAO.

Chcąc przygotować się do realizacji tego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne. Dotyczą one zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie rolnym.

Jak można przeczytać na stronach GUS: „Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby”.

Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu kwestionariusza. Plik z odpowiedziami należy przesłać na adres e-mail: konsultacje@stat.gov.pl.
Ankietę można wypełniać do 30 kwietnia br.

 

Plik do pobrania:
– ankieta konsultacji dotyczących powszechnego spisu rolnego 2020 .


Jednocześnie Głowny Urząd Statystyczny dziękuje tym którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących zakresu informacyjnego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (ogłoszenie o tych konsultacjach ukazało się również na naszych stronach).

„Państwa opinie są dla nas niezwykle ważne i doceniamy, że poświęcili Państwo swój czas na  wypełnienie ankiety. Uzyskane wyniki konsultacji zostaną szczegółowo rozważone w toku dalszych prac przygotowawczych do spisu” – czytamy na stronach GUS.

Dodatkowo GUS informuje, że w związku z dużym zainteresowaniem konsultacjami ankietę (link) pozostawia nadal aktywną.

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką spisu będą miały nadal możliwość wypełnienia ankiety http://konsultacje-spis-2021.stat.gov.pl.