Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS planuje uruchomienie w dniu 1 lutego 2018 roku konkursu wspierającego finansowo mikrodotacją do 5000 zł grupy nieformalne zakładające nowe organizacje pozarządowe z działalnością ekonomiczną lub już istniejące organizacje, które chcą rozpocząć działalność ekonomiczną (odpłatną lub gospodarczą) w wybranych powiatach województwa łódzkiego: bełchatowskim, piotrkowskim, radomszczańskim, pajęczańskim, wieluńskim, sieradzkim,wieruszowskim i w mieście Piotrków Trybunalski.

Szczegóły związane z dokumentacją po 1 lutego br.

Konkurs „OWES na lepszy start — REGION”  skierowana jest do aktywistów działających w grupach nieformalnych (grupa nieformalna to grupa licząca minimum 3 osoby) z województwa łódzkiego z powiatów: radomszczańskiego, bełchatowskiego, pajęczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego, piotrkowskiego lub Miasta Piotrków Trybunalski, którzy chcą założyć organizację z działalnością ekonomiczną lub organizacji, które chcą się ekonomizować.

We wniosku wystarczy opisać pomysł na organizację, jej odbiorców i planowane przyszłe działania. W ramach konkursu przewidziano przyznanie mikrodotacji (inkubacyjne pakiety rozwojowe) na założenie lub przekształcenie organizacji do 5000 złotych! Oprócz pieniędzy dla laureatów konkursu przygotowaliśmy wsparcie doradcze i mentoring (czas trwania: 8 miesięcy), pomagające w tworzeniu statutu i przygotowywaniu modelu biznesowego. Wypełnienie formularza (w wersji papierowej i elektronicznej) również nie będzie trudne, ponieważ i na tym etapie otrzymują Państwo wsparcie doradcze.

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS wkrótce ogłosi konkurs na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Wysokość dotacji 20 tys. zł. na utworzenie miejsca pracy plus 2 tys. zł. wsparcia miesięcznego pomostowego.

Szczegóły: opus.org.pl

 


Przypominamy również Państwu, że w zakładce Kultura i Sport – Informacje dla Stowarzyszeń zamieszczone są  przydatne linki pod którymi można znaleźć najbardziej aktualne informacje o aktualnych konkursach dla organizacji pozarządowych, a także wskazówki dotyczące finansowania Państwa pomysłów.