Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Rząśnia do udziału w konkursie recytatorskim Matka, matula, mateńka…

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy dostarczyć osobiście na załączonej karcie uczestnika do 22 maja 2014 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni, ul. 1 Maja 16 A, tel. 44 631 – 77 – 38.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Rząśnia i przeprowadzony zostanie w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV- VI, uczniowie gimnazjum. Uczestników zgłaszają szkoły i instytucje kultury –każda szkoła może zgłosić 7 uczestników, pozostałe instytucje mogą zgłosić maksymalnie 3 osoby. Każdy z uczestników konkursu przygotowuje do recytacji wiersz lub fragment prozy poświęcony MATCE. Można zaprezentować własny utwór, a czas występu nie może przekroczyć 5 minut.

Cele konkursu:

– uczczenie Dnia Matki oraz przybliżenie wizerunku matki w literaturze,

– pobudzanie aktywności twórczej,

– upowszechnianie kultury języka,

– popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży z terenu gminy Rząśnia.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia uczestnika dostępne są na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni pod adresem: www.gbprzasnia.pl.