Przyroda to jedna z najwdzięczniejszych modelek dla fotografów, a zwłaszcza przyroda wiosenna: rozkwitające rośliny, budzące się po zimie zwierzęta, wracające do kraju ptaki, a wszystko to w świetle ostrych promieni słońca. Wszystkich mieszkańców Łódzkiego, którzy lubią robić zdjęcia zapraszamy do uwieczniania takich widoków i wzięcia udziału w konkursie: „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – Wiosna”. Na laureatów czekają vouchery na profesjonalny kurs fotograficzny.

To nie przypadek, że zgłoszenia przyjmujemy od 21 marca, czyli od pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, bo właśnie wiosna w Łódzkiem jest głównym bohaterem tego konkursu. Chcemy, żeby mieszkańcy naszego województwa, na swoich zdjęciach pokazali różnorodność i piękno krajobrazów oraz przyrody regionu, właśnie o tej porze roku.

– To konkurs dla każdego, kto lubi przyrodę i jest wrażliwy na jej piękno. Województwo łódzkie może się pochwalić wieloma atrakcyjnymi miejscami i dlatego warto je pokazać i promować – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 13 lat. Zgłoszone fotografie – jedna od jednego autora – nie mogą być pracami zbiorowymi, ani też nie mogą być to zdjęcia nagrodzone w innych konkursach. Dla autorów najlepszych prac mamy bardzo ciekawe nagrody – to vouchery na profesjonalny, stacjonarny kurs fotograficzny.

Prace konkursowe oraz wypełniony formularz i załączniki, należy nadsyłać w terminie od dnia 21 marca do 21 kwietnia 2023 r. na adres ogrody@lodzkie.pl.

Konkurs fotograficzny - "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Wiosna"

Konkurs fotograficzny – „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – Wiosna”

Pliki do pobrania:
Konkurs foto Wiosna
załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu fotograficznego
załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu fotograficznego
załącznik nr 3 do Regulaminu Konkursu fotograficznego
Oświadczenie – wycena praw autorskich

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Klimatu i Turystyki, Wydział Klimatu i Zasobów Naturalnych.