Niespełna tydzień temu, w ubiegły piątek 30 czerwca, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy uroczyście zakończyli rok szkolny 2020/2021.

Ten rok szkolny był czasem nietypowym. Czasem, w którym nauka odbywała się głównie w formie zdalnej, co dla wszystkich, zarówno nauczycieli jak i uczniów było poważnym wyzwaniem. Wprowadzone obostrzenia epidemiczne uniemożliwiły wszystkim pracę w warunkach do jakich byliśmy przyzwyczajeni. Dlatego też każdy ze sporym utęsknieniem czekał na koniec roku szkolnego i wszyscy zapewne mamy nadzieję, że rok następny będzie już czasem w którym szkoły wrócą do normalności.

W każdej ze szkół: Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni, Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej oraz Szkole Podstawowej w Zielęcinie odbyły się tego dnia okolicznościowe apele, a uczniom wręczano nagrody książkowe za ich pilną pracę, osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, a przede wszystkich świadectwa z czerwonym paskiem.

W sposób szczególny żegnano absolwentów klas ósmych, którzy wystąpili z programem artystycznym – w tym zatańczyli przed zgromadzonym gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły oraz rodzicami, tradycyjnego poloneza i złożyli ślubowanie absolwenta.

Dyrektorzy szkół życzyli wszystkim uczniom szczęśliwych, udanych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, dziękując im za wysiłek jaki podejmowali w tym roku szkolnym.

I my mamy nadzieję, że tegoroczny letni wypoczynek będzie czasem zasłużonego wytchnienia, a we wrześniu spotkamy się po prostu w murach szkół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w każdej ze szkół.


Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni

Zdjęcia: Sławek Konieczko. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej


Szkoła Podstawowa w Zielęcinie

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie