W dniu 6 stycznia 2017 r. – Święto Trzech Króli, w kościele parafialnym w Rząśni odbył się I Koncert Świąteczno-Noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Gminy Rząśnia, będący jednocześnie promocją nowej płyty Orkiestry pt. „Kolęda płynie z wysokości”.

Trzecia już płyta, tym razem kolędowa, wydana pod kierownictwem dyrygenta Tomasza Dulskiego została nagrana na przełomie listopada i grudnia 2016 r. Dzięki współpracy z Konradem Bednarkiem i grupą wokalną działającą przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie na płycie usłyszeć możemy m. in. takie utwory jak: „Dzień jeden w roku”, „Biały śnieg i Ty, „Przekażmy sobie znak pokoju” czy „Merry Christmas”. Premiera płyty odbyła się 24 grudnia podczas pasterki w Rząśni, następnie Orkiestra prezentowała nowy świąteczny repertuar m. in.  podczas III Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Ruścu, trasie koncertowej w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem czy Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie.

Na I Koncercie Świąteczno-Noworocznym licznie przybyli Mieszkańcy i inni Goście przez niemal półtorej godziny mogli w wyjątkowej atmosferze zbudowanej grą światła i brzmieniu Orkiestry przy dźwiękach kolędy uczestniczyć w naprawdę pięknym pokazie umiejętności zarówno gry jak i śpiewu towarzyszących Orkiestrze wokalistów.
Dość napisać tylko, że całą prezentację nagrodzono długotrwałymi brawami na stojąco, a Orkiestra zmuszona była do kilkukrotnych bisów.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego koncertu – zdjęcia wykonane są przez współpracującą z Młodzieżową Orkiestrą Gminy Rząśnia Jowitę Kałużną.