Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni ma zaszczyt zaprosić „Babcie” oraz „Dziadków” jak również wszystkich Czytelników na koncert duetu rodzinnego „Sprawa Całkiem Przyjemna”, organizowany z okazji „Dnia Babci” oraz „Dnia Dziadka”.

Koncert planowany jest w dniu 21 stycznia 2017 r. (sobota) o godz. 15:00 w czytelni Biblioteki przy ul. 1 Maja 16A. Wstęp wolny.

Koncert z okazji dnia „Babci i dziadka”

Koncert z okazji dnia „Babci i dziadka”

„Sprawa Całkiem Przyjemna” to zespół, który tworzą dwaj utalentowani muzycy młodego pokolenia.

Rodzeństwo Joanna i Mateusz Kwapień to profesjonaliści, absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Wykonują oni utwory popularne i dobrze znane słuchaczom, m. in. tanga argeńtyńskie, spośród których należy wymienić El Choc lo i La Cumparzitę, z walców francuskich natomiast – Pod dachami Paryża lub Indifference.

„Nasza muzyka ma być przyjemnym doświadczeniem. Chcemy przypominać utwory z dawnych lat ale w zupełnie nowy, świeży sposób. Dlatego w naszym repertuarze znajdują się utwory Mieczysława Fogga, Edit Piaf jak również czardasze, muzyka ludowa, klasyczna, filmowa. Chcemy, aby każdy kto przyszedł na koncert zachował po nim dla siebie coś wyjątkowego”.

Duet zapraszany jest na wiele festiwali i koncerty takie jak: Międzynarodowy Festiwal World Wide w Puławach lub Dni Kultury Belgijskiej we Wrocławiu.

Instytucje współpracujące z zespołem to m. in. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Warszawska Fundacja domACTON czy Arboretum w Wojsławicach.

W czasie roku zespół wykonuje ponad 100 koncertów w kraju i za granicą.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.