Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w przesłanym komunikacie informuje, iż pomimo, że 22 stycznia rozpoczął się etap rejestracji na szczepienia dla grupy 70+ ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień.

Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi dostępna jest możliwość zgłoszenia się na szczepienia poprzez infolinię i formularz internetowy.

W związku z tą sytuacją Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni informuje Pacjentów o możliwości:
– zgłoszenia chęci szczepienia na infolinii 989, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do pacjenta, jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień,
– wypełnienie formularza dla pacjentów dostępnego na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ . Każda osoba, która wypełni formularz zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia,
Można też wysłać SMS. To nowa forma rejestracji. Należy wysłać SMS na numer 664 – 908 – 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Pacjenta krok po kroku: najpierw zostanie poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego.

Przepraszając za zaistniałą sytuację, która nie jest – co jak wynika z powyższego komunikatu ŁOW NFZ – zawiniona przez nasz GOZ, uprzejmie informujemy, że Gminny Ośrodek Zdrowia w Rząśni zmuszony jest czasowo wstrzymać rejestrację chętnych.

W przypadku dostępności odpowiedniej liczby szczepionek o dodatkowych wolnych terminach szczepień możliwych w naszym punkcie będziemy informować na bieżąco.

Komunikat ŁOW NFZ dot. rejestracji na szczepienia dla grupy 70+

Komunikat ŁOW NFZ dot. rejestracji na szczepienia dla grupy 70+