Jasełka w Szkole i Przedszkolu w Rząśni

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy… pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a także wykonują dekoracje świąteczne. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na klasowych wigiliach, łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy robi się i bardzo świątecznie.

Przedstawienie jasełkowe miało przybliżyć okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie oglądający przedstawienie uważali że przedstawienie to wprowadziło ich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju.

Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów.

Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania uczniom klasy VIA oraz księdzu katechecie Michałowi Widerze , pani katechetce Teresie Brożynie i panu Szymonowi Cebula. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Dlatego też postanowiono, że w dniu zabawy choinkowej przed feriami zimowymi przedstawienie zostanie zaprezentowane rodzicom.

Po przedstawieniu jasełkowym Pan Dyrektor Damian Mikołajczyk i Pani Aldona Nagodzińska – Sadek Sekretarz Gminy Rząśnia wręczyli wraz z nauczycielami nagrody uczniom którzy brali udział w konkursach świątecznych.

« 1 z 2 »

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.


W piątek 20 grudnia nasze przedszkolaki z grup I, II, i IV zaprosiły swoich rodziców i bliskich na ważne wydarzenie jakim są Jasełka. Dzieci pilnie się przygotowywały przez cały grudzień. Nauczyły się śpiewać wiele wspaniałych i pięknych kolęd, a podczas prób doskonaliły swój warsztat aktorski. Każda z grup zaprezentowała swoje, oryginalne przedstawienie, które wywołały na twarzach naszych gości zarówno uśmiechy jak i wzruszenie. Całość dopełniła piękna dekoracja, która pomogła nam zbudować atmosferę świąt.

„ W grudniową cudną noc staniemy przy stajence,  w grudniową cudną noc złączymy nasze ręce”.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.