Jasełka szkolne i kiermasz bożonarodzeniowy w Zielęcinie

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest  Boże Narodzenie”

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zielęcinie Jasełka, które zostały wystawione dnia 16. 12. 2018 r.

W tym roku miały one charakter bajkowy. Z pokłonem do Dzieciątka przybyły bajkowe postacie: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfetka, Pinokio, Calineczka, sierotka Marysia, pszczółka Maja, Kopciuszek, Rybak, Czerwony Kapturek. Każda z postaci ofiarowała Małemu Dzieciątku jakiś swój dar. Postacie przybywające do Dzieciątka mówiły  o naszych wadach i przywrach, obiecywały poprawę.
Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza  w oku… Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor Izabela Kostrzewa, która podziękowała wykonawcom, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.  Do życzeń dołączył się także Wójt Gminy Rząśnia p. Tomasz Stolarczyk. Następnie uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście udali się na przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek oraz kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych… ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie.