Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, iż podczas trwającego w dniach 27-28 października 2016 r. w Lublinie IV Polskiego Kongres Przedsiębiorczości nasza Gmina Rząśnia została wyróżniona laurem Lidera Rozwoju Regionalnego 2016 w promocyjnym programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje: Biznes Plus w Gazecie Wyborczej i Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej, za „potencjał gospodarczy i inwestycyjny – przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy Gminy”.

Polski Kongres Przedsiębiorczości jest największym wydarzeniem biznesowo-gospodarczym w Polsce. W dniach 27-28 października w Lublinie spotkało się ponad tysiąc uczestników z całego kraju. Motywem przewodnim czwartej edycji Kongresu była synergia nauki z biznesem i samorządem, wejście polskich firm na rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Targach Lublin zgromadziły się osoby zajmujące najwyższe szczeble w swoich instytucjach, dzięki czemu rozmowy toczące się podczas Kongresu i wypracowane rozwiązania mogą zostać przełożone na działania praktyczne i zaowocować nawiązaniem długofalowych kontaktów.

To kolejne już w tym roku wyróżnienie przyznane przez niezależnych ekspertów podkreśla i wzmacnia ciągłe dążenie Gminy Rząśnia do zapewnienia swoim mieszkańcom dobrych warunków życia oraz rozwoju gminy zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym.