Kasztanobranie dla Krzysia

Po raz kolejny w imieniu Krzysia serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji „Kasztanobranie dla Krzysia”. Niezawodnymi kasztanobiorcami okazały się znowu nasze przedszkolaki.


Pasowanie na ucznia 2023

W czwartek 26 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rząśnia Pan Tomasz Stolarczyk, Dyrektor Szkoły Pani Mariola Gleń, ks. Tadeusz Orzeszyna, Rodzice uczniów, a także koledzy i koleżanki z klasy drugiej i trzeciej z wychowawczyniami.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a Pan Wójt wręczył pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

Pełni wzruszenia rodzice obdarowali swoje pociechy kuferkami obfitości, a uczniowie klasy drugiej i trzeciej upominkami. Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Był to niezwykły moment dla uczniów i ich rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły!


Przerwa na czytanie

25 października po raz trzeci już nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i ma na celu promowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na to jak ważne jest czytanie w rozwoju dzieci. W tym roku udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku. Czytały aż 142 osoby. Czytaliśmy w klasach, na korytarzach, w bibliotece czy altance. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie, także z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dla uczniów samodzielnie jeszcze nie czytających stworzyliśmy strefy głośnego czytania.

Dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do czytania nie tylko podczas bicia rekordu, gdyż niesie ono ze sobą same korzyści. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i wiedzę, zmniejsza poziom stresu, poprawia pamięć i koncentrację oraz wiele, wiele innych.

 


Odblaskowy pierwszak w szkole w Białej

We wtorek 24 października 2023 r. uczniowie klasy pierwszej otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe – ufundowane przez Gminę Rząśnia. Był to element corocznej akcji „Odblaskowy pierwszak” prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Pajęcznie.


Dzień Papieski

16 października to dzień, w którym cały świat usłyszał: „HABEMUS PAPAM”- mamy papieża. Od kilku lat obchodzimy w Kościele Niedzielę Papieską, a w wielu szkołach odbywają się uroczystości ku czci Ojca Świętego. W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem: „Cywilizacja życia”. Dziś nie ma Go już pośród nas, ale żywa jest pamięć o nim i Jego słowach. W naszej szkole Dzień Papieski świętowaliśmy we wtorek 17.10.2023.


Sukces naszego wychowanka

W dniu 24. 10. 2023 r. wychowanek naszego przedszkola Hubert Łuczak (grupa przedszkolna OC) odebrał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Zaprojektuj swoją kropkę”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna im. Filipa Sulimirskiego w Sulmierzycach. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Serdecznie gratulujemy Ci Hubercie i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni Sylwia Palma oraz grono pedagogiczne.

 


Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV przygotowali montaż słowno – muzyczny, którym podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i pracę. Zaśpiewali kilka piosenek a także wyrecytowali wiersze podkreślające jak ważny jest dla nich każdy, kto dba o nich w czasie edukacji. Pani Dyrektor Mariol Gleń również złożyła wszystkim życzenia  oraz podziękowała wszystkim pracownikom za całoroczną pracę. Nie obyło się bez chwil wzruszeń i radości bowiem Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich związanych z edukacją – dzieci, nauczycieli i pracowników obsługi.

 

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej.