W ostatnią niedzielę 2 października, korzystając z ciepłej jesiennej pogody, odbył się Gminy Dzień Sportu, którego organizatorami były Gmina Rząśnia we współpracy z LKS Czarni Rząśnia oraz któremu towarzyszył turniej piłki nożnej w kategorii Orlik E 1, którego głównym organizatorem był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Sieradzu. Zawody poprowadzili animatorzy kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Rząśni Marcin Brożyna i Piotr Kłyszewski.

W programie imprezy znalazły się m. in. zawody w pięcioboju lekkoatletycznym dzieci, kobiet i mężczyzn, wspomniane wyżej rozgrywki w piłkę nożną chłopców w kategorii Orlik E1, turniej tenisowy oraz rozgrywki w piłkę nożną Oldboy.

Całodzienna rywalizacja przebiegała w wesołej atmosferze, pełnej sportowej rywalizacji w duchu fair play. Poniżej podajemy niektóre z wyników.
W pięcioboju lekkoatletycznym uczestnicy zajęli następujące miejsca.
W kategorii dzieci najlepsze okazały się: Pola Suszek zajmując I miejsce, Małgorzata Krawczyk zajmując II miejsce i Dawid Musiał – III miejsce.
W kategorii wiekowej chłopców ze szkoły podstawowej: I miejsce – Kuba Pęciak, II miejsce – Oliwier Pęciak, III miejsce – Piotr Nagieł.
W kategorii wiekowej chłopców z gimnazjum: I miejsce- JAKUB PŁACZEK, II miejsce – Mikołaj Mikłaszewski, III miejsce – Karol Rozumek.
Najlepszymi przedstawicielkami dziewcząt z gimnazjum były: Martyna Sygidus oraz Natalia Garbiec
W kategorii kobiet: I miejsce – Dorota Suszek, II miejsce – Wioletta Walenczyk, III miejsce – Dominika Krawczyk.
W kategorii mężczyzn: I miejsce – Sebastian Sikorski, II miejsce – Sylwester Siedlarek, III miejsce – Tomasz Leszczyk.
W turnieju tenisa ziemnego, kategoria junior, najlepsi byli Jakub Telinga i Mikołaj Mikłaszewski.
W rozgrywkach chłopców w piłkę nożną w kategorii ORLIK E1 udział wzięły drużyny z Rząśni, Działoszyna i Wielunia. Z kolei w meczu Oldboyów zmierzyły się drużyny z Rząśni oraz ze Stróży.

Dzień sportu zakończył się wspólnym ogniskiem.

Tekst i zdjęcia: Marcin Brożyna, Piotr Kłyszewski.