Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny kurs komputerowy języka angielskiego odbywający się w naszej  bibliotece – http://funenglish.pl/.

Kurs oparty jest o metodę „Immersion”, polegającej na zanurzeniu dziecka w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. FunEnglish.pl, tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim.

Projekt ten jest  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1) na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa.

Kurs FunEnglish.pl zbudowany jest z 4 multimedialnych filarów nauczania:
•    Filmy
•    Fotolekcje
•    Gry edukacyjne
•    Piosenki karaoke
Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.