Gmina Rząśnia na targach w Sulmierzycach

W niedzielę 12 maja 2019 r. w Sulmierzycach (pow. pajęczański) odbyły się targi rolno – ogrodnicze, podczas których Gminny Dom Kultury oraz Filia Biblioteczna w Kodraniu zaprezentowali swoje rękodzieło, a były to kwiaty wykonane z foamiranu, m.in. tulipany, słoneczniki, róże, piwonie, irysy.

Targi okazały się świetne! Ogromna ilość pozytywnych komentarzy tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że to co robimy jest przyjemne dla oka i warto dalej rozwijać swoje umiejętności.

Tekst i zdjęcia: Gminny Dom Kultury oraz Filia Biblioteczna w Kodraniu.Na sulmierzyckich targach naszą Gminę reprezentowało również niedawno powstałe Koło Gospodyń Wiejskich z Białej.
Mieszkanki naszej Gminy bardzo dynamicznie rozpoczynają swoją  działalność i starają się w ramach powstałej organizacji jak najlepiej prezentować swój dorobek i zwiększać uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym nie tylko w swoim najbliższym sąsiedztwie.

Nasze gospodynie wspólnie przygotowały swe popisowe ciepłe danie ,,Chłopski garnek” oraz własnego wypieku ciasto, chleb, swojski ser oraz smalec z kiszonym ogórkiem i sałatkę tuńczykową.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich członkiń Koła ich stoisko cieszyło się wielkim powodzeniem,  a odwiedzający wszystkie smakołyki określali jednym słowem “przepyszne”.

Tekst i zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich oraz Redakcje “Kulis Powiatu” i “Dziennika Łódzkiego”.