Gmina Rząśnia na obchodach Święta Policji

W ubiegłą niedzielę 14 lipca policjanci z powiatu pajęczańskiego oraz czterech innych powiatów garnizonu łódzkiego (bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego) świętowali na placu Narutowicza w Bełchatowie 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Podczas obchodów, po uroczystej mszy świętej, złożono meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi, insp. Andrzejowi Łapińskiemu, z którego rąk przedstawiciele każdej komendy – w tym 10 z Pajęczna, odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W czasie tej uroczystości – w trakcie okolicznościowego pikniku rodzinnego, naszym policjantom towarzyszyli pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni.

Podczas pikniku najmłodsi wzięli udział w różnorodnych konkursach, było też miasteczko ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży, można było zobaczyć patrol rowerowy, prowadzono też akcję znakowania rowerów i omawiali do czego służą alko i narkogogle.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przybliżyli zainteresowanym policyjną służbę oraz informowali o przebiegu rekrutacji i jakie warunki trzeba spełniać by móc wstąpić w szeregi Policji.
Kolejną atrakcjami były m. in. walizka kryminalistyczna i informacje z dziedziny daktyloskopii przygotowane przez technika kryminalistyki, pokaz ratownictwa i zasady pomocy przedmedycznej czy pokaz tresury psów policyjnych.
Można było też posilić się ciepłą zupą – przygotowaną między innymi właśnie przez naszą gminę.

Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie.