27 stycznia 2017 r. to ostatni dzień zajęć podczas ferii zimowych w naszej bibliotece. Żal nam żegnać się z odpoczynkiem zimowym, jednak czas już na powrót do szkoły. Ostatni weekend ferii to czas na wyciszenie i zebranie sił do nauki. Na pożegnanie tegorocznych ferii zorganizowaliśmy ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. Był też mini kulig i „odrobina ruchu na świeżym powietrzu”, „sporty zimowe” – rysujemy i malujemy oraz „śnieżne igraszki” – zimowe zabawy integracyjne. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zajęciach, które trwały od poniedziałku 16 stycznia , dzisiaj nie było więc inaczej.

Radość młodych mieszkańców naszej gminy napełniała nas energią przez całe dwa tygodnie zimowego szaleństwa. Choć okres ten przypada na najzimniejszą porę roku w Polsce, słońce raczyło nas swoimi promieniami jak gdyby zupełnie zapomniało, że zima w pełni.

Ferie zimowe uważamy za zakończone, a czas który dzieciaki spędzały w GBP wykorzystany został w 100%. Po tak pełnym radości i uśmiechu odpoczynku, życzymy dzieciakom udanego powrotu do szkoły.

Tekst z zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.