W niedzielę , 15 lipca zakończył się czwarty Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju „Rabka Festival”.

13 lipca wybraliśmy się tam z grupą czytelników i sympatyków naszej biblioteki . Fani twórczości Marcina Szczygielskiego, Barbary Kosmowskiej, Emilii Dziubak mieli okazję uczestniczyć we wspaniałych spotkaniach, rozmowach.

Po projekcji filmu „Za niebieskimi drzwiami” przysłuchiwaliśmy się rozmowie reżysera, Mariusza Paleja z autorem książki Marcinem Szczygielskim. Wiemy już jak z książki powstał film, poznaliśmy kilka tajemnic zakulisowych z charakteryzatorni i mogliśmy osobiście poznać twórców, zamienić z nimi kilka słów i pogratulować. Wspólne zdjęcie oczywiście i autografy!

Wielka niespodzianka czekała na nas w bibliotece, gdzie miało odbyć się spotkanie wokół książki „Tru” z Barbarą Kosmowską i Emilią Dziubak, na które autorka niestety nie mogła dotrzeć, ale przesłała kilka słów, skierowanych specjalnie do nas! Tak, Kochani – gorące pozdrowienia nie tylko dla Stróży, ale wszystkich czytelników z gminy Rząśnia! Dziękujemy!

Spotkanie brawurowo poprowadziła Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki, a Emilia Dziubak , powiem krótko – Wspaniała! Po spotkaniach literackich znaleźliśmy czas na spacer po Parku Zdrojowym i pyszną zabawę w Rabkolandzie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę.
Pozdrawiamy Organizatorów Festiwalu i gratulujemy kolejnego udanego wydarzenia. To była uczta duchowa!

 

Tekst i zdjęcia: Magdalena Komór – Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni – Filia w Stróży.