Ferie w Bibliotece. Teatrzyk „Tajemnica starej szafy”

W dniu 13 lutego 2019 r. gościliśmy ponownie teatrzyk Edu – Aris z Krakowa. Zaprezentowali spektakl pt. ,,Tajemnica starej szafy”.

Swoim występem pragnęli zachęcić młodą widownię do czytania, bo jak powiedziała Wisława Szymborska: ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła’’.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły perypetie Rumcajsa i Hanki.

Główny bohater znalazł w lesie starą szafę, w której uwięzione zostały bajki przez złą wiedźmę. Jego zdaniem było uwolnić bohaterów bajek poprzez czytanie tych bajek i wcielenie się w ich rolę. Rumcajs poradził sobie z tym zadaniem znakomicie wspólnie z dziećmi. Wszystkie bajki zostały uwolnione.

Wszystkim dzieciom spektakl bardzo się podobał, co było widać po uśmiechach wychodzących.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.


Przypominamy jednocześnie, że Biblioteki, Ośrodki Kultury, Szkoły i Świetlice z terenu gminy w podczas ferii zimowych, organizują zajęcia dla tych którzy spędzają ten czas w domu.

Ośrodki te proponują naszym Mieszkańcom różnorodne formy wspólnej aktywności nie tylko ruchowej ale też na przykład warsztaty plastyczne, muzyczne lub związane z literaturą.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z Gminy Rząśnia do aktywnego spędzenia ferii zimowych i uczestnictwa w zajęcia mających zapewnić wszystkim możliwość spędzenia tego okresu w grupach mogących w pożyteczny sposób zapełnić wolny czas, pod czujnym nadzorem opiekunów.

Z ofertą poszczególnych jednostek zapoznać się można po kliknięciu w poniższe odnośniki:
ferie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II Rząśni,
ferie w Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej,
ferie w Szkole Podstawowej w Zielęcinie,
ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni,
ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni – Filia w Białej,
ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni – Filia w Stróży,
ferie w Świetlicy w Będkowie
ferie w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Rząśni,
ferie w Gminnym Centrum Kształcenia w Rząśni,
ferie w Gminnym Domu Kultury i Filii Bibliotecznej w Kodraniu.


Opublikowane plany ferii zimowych zostały przygotowane przez poszczególne jednostki. W sprawie szczegółów dotyczących zajęć prosimy o kontakt bezpośredni z tymi placówkami.