Dzień Rodziny w Zielęcinie

Są takie dni w szkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
 
Z tej okazji, 4 czerwca  uczniowie Szkoły Podstawowej w Zielęcinie zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny  do szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Izabela Kostrzewa, która podkreśliła, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina.  
W programie przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazły się: okolicznościowe wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców oraz tańce, które zaprezentowały grupy: przedszkolna i szkolna. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek, wspólne zabawy, quizy oraz ognisko. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie popisów artystycznych były serduszka z napisem: „Kocham Cię Mamo”, „Kocham Cię Tato”.  Było to radosne i słoneczne przedpołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie.
Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Zielęcinie.


Dzień Rodziny w Rząśni

6 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych.

W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.