Kilka dni temu obchodziliśmy szczególny dzień jakim jest Dzień Matki.
Poniżej dla wszystkich zainteresowanych zamieszamy relacje z obchodów tego dnia, które przygotowane zostały przez poszczególne jednostki i instytucje kultury z terenu naszej gminy.

Dzień Matki w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Filii Bibliotecznej w Kodraniu

W dniu 26 maja 2017 r. odbył się piknik z okazji Dnia Matki zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Filię Biblioteczną w Kodraniu. Do organizacji imprezy przyłączyli się pracownicy i uczestnicy zajęć Świetlicy w Będkowie, którzy dotarli do nas rajdem rowerowym.

Główną atrakcją imprezy było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólny poczęstunek. W miłej, rodzinnej atmosferze upływało wspólne biesiadowanie. Na zakończenie dzieci wręczyły każdej mamie własnoręcznie wykonane kwiaty. Ważnym celem imprezy była integracja pomiędzy uczestnikami zajęć Świetlicy w Będkowie a Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Filią Biblioteczną w Kodraniu.

To był wspaniały dzień przy pięknej pogodzie i radosnych nastrojach. Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za przybycie.

Tekst i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury  oraz Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu.


II Koncert z okazji Dnia Matki „Dla Matki pieśń…” w Stróży

W tym szczególnym Dniu słowem i piosenką wyraziliśmy naszą wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza…

Udział wzięli: czytelnicy, członkowie DKK i oczywiście nasze Mamy! O oprawę muzyczną zadbał Pan Andrzej Freus wraz ze swoimi podopiecznymi z Gminnego Ogniska Muzycznego w Rząśni.
Napłynęło bardzo dużo dedykacji! Pochodziły one od dzieci – tych małych i tych dorosłych oraz od biblioteki dla Mam naszych czytelników oraz czytelniczek, które są Matkami.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich! Mamom życzymy, aby ich święto trwało cały rok! I pamiętajmy, aby nie tylko w Dzień Matki, w to szczególne święto, ale codziennie, zawsze i wszędzie kochać mamę i mówić jej to ważne słowa – kocham Cię!

Tekst i zdjęcia: Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży.