W czwartek 8 marca zgodnie z coroczną już tradycją w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni odbyły się obchody „Dnia Kobiet”, organizowane przez Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, Radę Gminy Rząśnia oraz dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, której Pracownicy przygotowali poczęstunek dla Gości.

W spotkaniu wzięło udział kilkuset Gości, a przygotowany program artystyczny, szczególnie koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Alberto Amati z zespołem wzbudził ogromne pozytywne emocje.

Należy tu wspomnieć również o gorącym przyjęciu utworów wykonanych z tej okazji przez Młodzieżową Gminną Orkiestrę Dętą, która podczas każdego występu zaskakuje nas czymś nowym – tym razem były to przeboje Jana Kiepury w wykonaniu Adama Włodarczyka i Jacka Wojtala z akompaniamentem Orkiestry.

Tak samo życzliwie odebrano krótki pokaz umiejętności grupy tanecznej „Tęcza” działającej przy Świetlicy w Będkowie. Zaprezentowała ona utwór z pomponami z którym zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym Sulmierzyce Open w roku 2018.

Zwieńczeniem wieczoru, o czym pisaliśmy wcześniej, był koncert Alberto Amati. Muzyka, jaką proponuje Alberto, to przeboje włoskie i światowe od lat 50 do współczesnych, jest to repertuar w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a niezwykły śródziemnomorski urok Artysty wzbudzał niemały zachwyt u żeńskiej części publiczności. Po koncercie wspólnych fotografii i rozdawaniu autografów nie było zresztą końca.

Już na zakończenie, oprócz słodkiego poczęstunku, nasze Panie spotkała wyjątkowa niespodzianka. Otóż każda z Nich otrzymała od Wójta Gminy okolicznościowego tulipana – w podziękowaniu za to, że „czynią ten świat piękniejszym i lepszym”.

Zapraszamy na obszerną fotograficzną relację z wydarzenia.

Zdjęcia: Maciej Ratajczyk.