Wczoraj, 8 marca 2017 r. w Rząśni odbył się wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, bo zorganizowany specjalnie dla naszych Pań, ale wyjątkowy również z powodu gwiazdy, która przyciągnęła do hali Sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II najbardziej liczną od kilku lat publiczność.

Ale po kolei. Krótko po godz. 17:00 uroczystość rozpoczęła prowadząca całość obchodów Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni Pani Joanna Konieczko, zapraszając na scenę Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka – któremu, wraz z Radą Gminy, zawdzięczamy możliwość uczestnictwa w tym Święcie, wraz z Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Panią Krystyną Strzelczyk. Już oficjalnie rozpoczęli Oni uroczystość, a Wójt wręczając symboliczny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor złożył jednocześnie życzenia dla wszystkich Pań z okazji Ich Święta.
Po przywitaniu i życzeniach przyszedł czas na część artystyczną, w której na początek zaprezentowała się wszystkim zgromadzonym para taneczna z pokazem tańca towarzyskiego – w dwóch częściach: tańca klasycznego i tańca latynoamerykańskiego.

W bloku pomiędzy tymi występami mogliśmy wysłuchać koncertu wokalistów z Ogniska Muzycznego w Rząśni pod opieką Pana Andrzeja Freusa.

Działające od roku 2013 Ognisko czynnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalny organizowanych na terenie Gminy Rząśnia. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi, oświatowymi,  organizacjami pozarządowymi oraz katolickimi  z terenu Gminy Rząśnia i  Powiatu Pajęczańskiego. Bierze udział  w życiu kulturalnym  powiatu i  regionu,  uczestniczy również  w przeglądach, festiwalach  oraz konkursach powiatowych,  regionalnych i wojewódzkich, zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Należy podkreślić, że Sandra  Aleksanderek,  Alicja  Komór, Olga Komór i Wiktoria Wosinek, to laureatki gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursów wokalnych. 

Na koniec z żywiołowym i pełnym zapału pokazem, widocznym zaangażowaniem i charakterystyczną dla młodych ludzi radością, swoje – ciągle rozwijające się umiejętności, pokazała nam grupa taneczna działająca przy świetlicy w Będkowie.

Już na zakończenie nadszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru, najstarszego i jednego  z najpopularniejszych zespołów disco polo, prawdziwej żywa legendy i ikony tej muzyki – Bayer Full.

Obecny na rynku nieprzerwanie od 1984 roku, kiedy to powołał go do życia lider i wokalista Sławomir Świerzyński, (absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu) prawdopodobnie posiadacz najlepszego i najbardziej rozpoznawalnego wokalu tego gatunku. Samego Sławka można określić mianem artysty z wieloma talentami. Sprawdził się nie tylko jako świetny wokalista, ale i aktor występując w filmie Kochaj i rób co chcesz, w reżyserii Romana Glińskiego, Sławek doskonale poradził sobie w roli konferansjera (m.in. Disco Hit Festiwal Kobylnica) organizatora międzynarodowej „Biesiady weselnej” w Węgrowie, transmitowanej  na żywo przez 15 lat dla TVP 2 , czy prowadzącego teleturniej „Gospodarz, czyli złote asy Polsatu”. Sławek – z powodu swoich osiągnięć – jest wzorem i autorytetem dla młodych artystów. Cieszy się ogromnym szacunkiem i uznaniem nie tylko wśród fanów, ale i kolegów z branży, chociaż w publicznych wypowiedziach nie stronił od szczerych i ostrych komentarzy pod ich adresem. Po prostu ma swoje zdanie. którego nie boi się wypowiadać.
Bayer Full jest jedną z najbardziej – wręcz odruchowo – kojarzonych z hasłem disco polo, grup. Z kolei hasło Bayer Full od razu przywodzi na myśl ich największe hity: Blondyneczka, Majteczki w kropeczki, Wszyscy Polacy to jedna rodzina. Wylansowali ich znacznie więcej, bowiem do tej pory zespół wydał 20 autorskich płyt, które sprzedały się w nakładzie 16,5 mln egzemplarzy! w Polsce.

Koncert Bayer Full porwał do – czasem nawet wspólnego śpiewu, całą publiczność, która gorącymi oklaskami reagowała na każdy przebój zespołu oraz z uznaniem przyjmowała doskonały kontakt z publicznością lidera zespołu. Już po koncercie każdy chętny, a było ich sporo, mógł zrobić sobie zdjęcie ze Sławomirem Świerzyńskim, uzyskać autograf czy kupić ich płytę.

W tym samym czasie publiczność zmęczona doskonałą zabawą mogła skosztować doskonałych ciast i wypieków przygotowanych przez Panie kucharki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zbioru zdjęć z tegorocznego Dnia Kobiet, zapraszając na kolejne już za rok.