19 stycznia 2023 roku w Filii Bibliotecznej w Białej odbył się Dzień Babci i Dziadka.

O godzinie 16.00 przybyli do książnicy zaproszeni dziadkowie, wnuczęta i czytelnicy. Pani dyrektor naszej biblioteki Joanna Konieczko przywitała przybyłych, wspaniałych gości oraz złożyła piękne życzenia. Dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane korale i krawaty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Następnie wszyscy wzięli udział w zabawie ” Loteria z życzeniami i prezentem”. Uczestnicy spotkania losowali kartki z życzeniami a następnie je czytali. Niespodziankę, kwiatka wygrała Babcia Natalki i Mikołaja.

Kolejne atrakcje spotkania poprowadziła Patrycja Lipnicka i Kasia Browko, która przyjechał do nas z Kijowa. Dziewczyny zaprezentowały cudowny pokaz taneczny, wykonały sambę i chachę. Później wnuki zatańczyły dla swoich Dziadków przygotowane na feriach w bibliotece tańce: chacha, samba, walc angielski i zumba. Moc i energia, którą dziewczyny zaraziły dzieci udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Nie było na sali osoby, która nie ruszyła do ostatniego tańca: czekolady.

Na koniec spotkania dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich naszych czytelników.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Białej.