Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece w Rząśni

W środę 30 stycznia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka ,,Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza.

Głównym wątkiem powieści jest miłość, którą Marquez ukazuje w wielu aspektach i na różnych etapach życia człowieka. Czytelnik jest światkiem narodzin wielkiego młodzieńczego uczucia między nieślubnym synem karaibskiego przedsiębiorcy – Florentinem Arizą a córką bogatego wdowca – Ferminą Dazy, który na wszelkie możliwe sposoby stara się wyperswadować córce uczucie do młodego poety. Zakochani odnajdują jednak sprzymierzeńca w osobie ciotki Scholastyki, która w tajemnicy przed ojcem Feminy przekazuje listy, które młodzi piszą do siebie. Książka ta pod każdym względem intrygująca, zawierająca bardzo trafne spostrzeżenia dotyczące natury ludzkiej.

Klubowiczki stwierdziły, że Marquez ma ciekawy, charakterystyczny styl, do którego trzeba się przyzwyczaić, operuje też niewymuszonym humorem i metaforami,  które nas zachwyciły.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.