W ubiegłą niedzielę na boisku szkolnym przy budynku szkoły podstawowej w Broszęcinie odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne, organizowane przez Wójta i Radę Gminy Rząśnia oraz sołectwa Augustów, Broszęcin – Kolonia Broszęcin, Kodrań – Kopy i Marcelin.

Mimo początkowo niesprzyjającej pogody, słońce okazało się łaskawe dla Rolników i niedzielne święto plonów odbyło się przy sprzyjającej dobrej zabawie pogodzie.

I tak uczestnicy po przybyciu kolorowego orszaku dożynkowego, w którym przemaszerowali m. in.:  Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk,  Starostowie Dożynek Beata Miller i Jarosław Kałużny, Księża, delegacje reprezentujące poszczególne sołectwa i Ochotnicze Straże Pożarne, przedstawiciele władz samorządowych, Polskiego Górnictwa i Energetyki O/KWB Bełchatów, a także zaproszeni goście oraz mieszkańcy, mogli uczestniczyć w dziękczynnej Mszy Św. podczas której oddano hołd ciężkiej całorocznej pracy rolników, złożono okolicznościowe dary i dziękowano za plony, których reprezentatywnym owocem były przewspaniałe wieńce dożynkowe . Następnie przyszła kolej na okolicznościowe przemówienia, przede wszystkim Wójta Gminy i Gości na czele z Dyrektorem Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego Marcinem Młynarczykiem.

Po części oficjalnej przyszła kolej na występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych, tj. zespołu Alek i Babki, gminnego kółka muzycznego i tanecznego oraz zabawnego przedstawienia prezentowanego przez sołectwo Suchowola z konkursem dojenia krowy w roli głównej. Całość zakończył imponujący koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia.

Później, coraz bardziej liczni Goście mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie przy różnorodnej i odpowiedniej dla osób z każdej grupy wiekowej – okraszonej odpowiednim ubiorem, zabawie z zespołem „Biesiada Show”, który swoim, ponad dwu godzinnym, energetycznym występem porwał do tańca wiele osób. Podobnie było z kolejnym koncertem zespołu disco-polo „Veegas”. Nasi goście z Zamościa swą muzyką przez ponad godzinę bawili liczną publiczność. Na zakończenie, wcale nie mniejszą niż wcześniej grupę osób, zabawiał do późnej nocy DJ.

Całość rolniczego święta ubarwiona była degustacją lokalnych potraw przygotowanych przez okoliczne sołectwa i Gminę Rząśnia oraz, jak zawsze liczne, stoiska handlowe i zabawki dla najmłodszych. Dla zainteresowanych poniżej prezentujemy obszerną galerię zdjęć z tegorocznych Dożynek.